residence

Residence

Residence je jeden ze základních pluginů, který slouží pro ochranu majetku. Hráč si může vytvořit pozemek, ve kterém je podle výchozího nastavení zakázáno ničit a otevírat truhly ostatním hráčům. Je možno je libovolně přenastavit a přidat do nich spolubydlící (ovšem na vlastní riziko).
Hráč může mít až 2 residence o maximální velikosti 100×100
VIP může mít až 4 residence o maximální velikosti 150×150
EVIP může mít až 5 residencí o maximální velikost 200×200

Residence snadno a rychle
Nejjednodušeji a nejrychleji si lze residenci vytvořit příkazem /res auto. Tento příkaz vytvoří pozemek o největším možném rozměru se středem na místě, kde právě hráč stojí. Pozor, pokud jsou v blízkosti jiné pozemky, nebude možné tento příkaz použít – doporučuje se prohlédnout předem své okolí na dynmapě.

Vytvoření residence pomocí nástroje
Pokud chcete vytvořit residenci o určité velikosti, je potřeba stick (tyčka). Označíme levým tlačítkem jeden bod, a druhý pravým tlačítkem do uhlopříčky (opačného rohu). Maximální velikost residence tímto nelze překročit. Poté napíšeme /res create <Název> a voila, residence je na světě. 

Zvětšování a zmenšování pozemku
Pokud už máme residenci a přejeme si ji zvětšit či zmenšit, můžeme tak učinit pomocí následujících příkazů:
/res expand <PočetBloků> – zvětšení

/res contract <PočetBloků> – zmenšení

Po zadání příkazu se pozemek rozšíří/zmenší ve směru, kterým hledíme, o zadaný počet bloků.

Nastavení možností – přidání spolubydlících
Pro přidání spolubydlícího použijeme příkaz /res padd <Jméno>Pozor! Toto konáte na vlastní riziko, server neručí za věci ukradené/rozbité tím, koho jste do residence přidali.

Pro upravení možností residence použijeme grafické rozhraní /res set